Програмна частина будь-якого інтернет-проекту реалізується мовою програмування PHP 4-ї версії. У процесі розробки будь=якого проекту мають виконуватися такі ідеологічні правила:
- Сумісність. Необхідно уникати використовування нових функцій, що з'явилися у останніх версіях PHP, допоки вказані версії мови не набудуть масового поширення у більшості хостингових серверів.
- Переносимість. Необхідно також обов'язково перевіряти наявність розширень мови (не використовуваних у мові автоматично) перед викликом тієї чи іншої функції, що стосується соответствующему расширению, відповідного розширення, або ж узагалі відмовитися від використання вказаних функцій.
- Модульність. Розробляючи проект мовою програмування PHP слід дотримуватися модульності, тобто розділяти основну логіку програми від допоміжних функцій і процедур, групувати останні за своїм загальним призначенням (наприклад, модуль роботи з файлами, модуль роботи з базою даних, модуль рендерінга форм, тощо).
- Універсальність. Уживані у розробці проекту модулі, функції мають бути, якщо можливо, максимально універсальними (придатними до повторного використання коду в майбутніх проектах). Таким чином, необхідно уникати повторного написання одного й того ж коду.
- Прочитуваність та зрозумілість коду. Під час написання коду потрібно дотримуватися затвердженого у компанії стандарту оформлення первинного коду (див. нижче), а також коментувати складні ділянки коду англійськіою або рідною мовами.
- Структура каталогів проекту. Використовуючи складну структуру каталогів проекту слід однозначно визначати назву каталога і його призначення.
- Відокремлення змісту від представлення. У випадку розробки інтернет-проекту треба чітко відділяти зміст сторінки від її представлення (оформлення).
Стандарт оформлення первинного коду
- Первинний код програми оформлюється в будь-якому текстовому редакторові, який підтримує кодування UTF-8. У наборі первинного коду не припускається емуляція табуляції пробільними символами. Затверджений у компанії для табуляції відступ - 4 символи.
- Під час розробки програмних модулів обов'язково потрібно вказати дату та час останнього редагування модуля, а також авторських прав на нього.
- Рівень вкладеності логічних блоків програми має бути наочно представлений у тексті програми з використанням символів табуляції. Блоки першого рівня не повинні мати відступу. Припускається логічне розділення ділянок коду за рахунок введення одного порожнього рядка між ними.
- Коментарі, що роз'яснюють роботу складних ділянок коду, повинні бути оформлені за допомогою коментуючого символу «#». Не припускається коментування рядків за допомогою послідовності символів «//».
- Символи «{» та «}», використовувані в класах, циклах і умовних операторах, завжди повинні вживатися з нового рядка
- Імена перемінних, класів, функцій мають задаватися латинськими літерами у нижньому регістрі. Припускається використання в імені символу «_».
- Імена констант повинні задаватися лише великими латинськими літерами. Припускається використання в імені символу «_».
Зразок вірно оформленого коду:
define('THIS_SITE', 1);
# если тип элемента text, file, password или combobox
if (in_array($this->type, array('text', 'file', 'password', 'combobox')))
{
# если встречается символ '#', то устанавливаем флаг перевода строки
if (substr($lbl, strlen($lbl)-1, 1) == '#') $this->set_var('label_self_line', 1);
}
else
{
# сбрасываем флаг перевода строки
$this->set_var('label_self_line', 0);
}
Поточний проект: Solidarité Charente Ukraine Association Solidarité Charente Ukraine